Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana głośników tył!!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana głośników tył!!!!

    Zamieszczone przez sebastian7905
    krzynola chyba teraz nie ma na miejscu
    jest

  • #2
    Zmiana głośników tył!!!!

    Koledzy chciałbym zmienić głośniczki tylne w swojej octavii 2003 hatchback.Jakie byście polecili,radio mam Kenwood KDC-4051UG a z przodu mam głośniczki HELIX BLUE 62C.Z góry dziękuje.

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem co miałeś wcześniej. Jeśli chcesz suba i osobny wzmak to bym zostawił w miejscach seryjnych, żeby coś tam wysokie tony zapodawało. A jeśli chcesz lepszy dźwięk poprostu, bez przegięcia z basem, to bym chyba został też w linii helixów i w półkę wpakował takie coś 6x9:
      Link
      Ja kiedyś miałem w półce w seicento 6x9 ale pionnery i powiem, że nawet nieźle taka konstrukcja daje radę. Do poprawy fabryki wystarczy

      Komentarz


      • #4
        Chciałbym tylko zmienić na trochę lepsze w te miejsce co są seryjne zamontowane ale nie wiem jakie kupić!!!!Nie chcę dziurawić pułki.Pozostaje mi tylko dobranie w te miejsce co seryjne.Bez żadnych przeróbek.

        Komentarz


        • #5
          marek1120, do czego mają ci służyć głośniki z tyłu?

          Komentarz


          • #6
            Adamu!!Do grania.Ale tak poważnie to troche charczą nie za mocno ale charczą oraz psują cały dzwiek.Razem z tymi co mam w przednich drzwiach.

            Komentarz


            • #7
              marek1120, nie wiem jak jest w liftbacku w OI:
              "tył hatchback - 130 mm,
              tył kombi - 4"x6" (102 x 152 mm)"
              Nie wiem czy to prawda, bo ja miałem kombi i rzeczywiście tam było tylko miejsce na szmelc 4x6, jeśli tak jest Lifbacku to nie ma co sobie głowy zawracać w ogóle, a jeśli jest miejsce na 130 mm od spodu jest otwarta przestrzeń (w co wątpie) to coś takiego, żeby nie pierdziało:
              Link
              ale szczerze to i tak nie zagra idealnie, ja bym nie oszczędzał półki tylko zainwestował w 6x9 jak to ma jakoś grać i mieć dynamikę dobrą, a nie tylko nie pierdzieć.
              p.s. warto zoorientować się jaka głebokość wejdzie w miejsca fabryczne, jak już jesteś uparty na nie.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez marek1120
                Adamu!!Do grania.Ale tak poważnie to troche charczą nie za mocno ale charczą oraz psują cały dzwiek.Razem z tymi co mam w przednich drzwiach
                odłącz, nie będą psuły bo psują muzykę już przez samo to że grają :diabelski_usmiech . jak idziesz na koncert to siadasz/stoisz tyłem do sceny?

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki za poradę :szeroki_usmiech A co do miejsca to sprawdzę jaki sie zmieści.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Adamu
                    jak idziesz na koncert to siadasz/stoisz tyłem do sceny
                    sale koncertowe są specjalnie konstruowane do takiego grania a dźwięk w przestrzeni robi dużą różnice jak się nie ma suba.

                    marek1120
                    Ewentualnie proponuje wygłuszyć przód i podłączyć pod wzmacniacz ;] na tył możesz wrzucić właśnie coś z Helixa lub Pioniera aby uzupełniał całość
                    Było O1 1.6
                    Jest Toledo VR5

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez PanX89
                      Adamu napisał/a:
                      jak idziesz na koncert to siadasz/stoisz tyłem do sceny

                      sale koncertowe są specjalnie konstruowane do takiego grania a dźwięk w przestrzeni robi dużą różnice jak się nie ma suba.
                      czy mógłbyś to rozwinąć?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Adamu
                        czy mógłbyś to rozwinąć?
                        Chodzi o to ze dźwięk będzie otaczał pasażerów jak w kinie żaden odgłos nie umknie dla ucha Testowałem więc wiem jak jest i z subem i bez.
                        jeszcze dodam ze dużo zależy od tego co kolega marek1120, chce konkretnie uzyskać 8)
                        A jeśli chodzi o sale koncertowe to tam zazwyczaj nie ma nagłośnienia tylko sama architektura rozprasza dźwięk tak aby dotarł do każdego słuchacza.
                        Było O1 1.6
                        Jest Toledo VR5

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez PanX89
                          Chodzi o to ze dźwięk będzie otaczał pasażerów jak w kinie
                          tylko do tego potrzeba procesora dekodującego dźwięk wielokanałowy.

                          Zamieszczone przez PanX89
                          A jeśli chodzi o sale koncertowe to tam zazwyczaj nie ma nagłośnienia tylko sama architektura rozprasza dźwięk tak aby dotarł do każdego słuchacza.
                          naprawdę różnie to bywa, choć przeważnie jest nagłośnione.

                          pytanie czy budujemy kino w aucie czy mini salę koncertową. nie wiem jak inni forumowicze ale ja kiedy prowadzę auto to filmów nie oglądam :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Adamu
                            tylko do tego potrzeba procesora dekodującego dźwięk wielokanałowy.
                            owszem jeśli chcemy uzyskać inny dźwięk z każdego poszczególnego głośnika to najczęściej jest w filmach kiedy coś dzieje się z tyłu procesor musi przetworzyć to tak aby ten dźwięk zaatakował nas z dobrej strony a przy muzyce to będzie niepotrzebne.
                            Zamieszczone przez Adamu
                            nie wiem jak inni forumowicze ale ja kiedy prowadzę auto to filmów nie oglądam
                            Takich wariatów lepiej unikać :szeroki_usmiech
                            Było O1 1.6
                            Jest Toledo VR5

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez PanX89
                              owszem jeśli chcemy uzyskać inny dźwięk z każdego poszczególnego głośnika to najczęściej jest w filmach kiedy coś dzieje się z tyłu procesor musi przetworzyć to tak aby ten dźwięk zaatakował nas z dobrej strony a przy muzyce to będzie niepotrzebne.
                              to w takim razie jak poznam gdzie stoi wokalista a gdzie znajduje sie akompaniujący mu muzyk na fortepianie czy kontrabasie?, co wtedy z głębią sceny np perkusja przeważnie stoi na końcu za wokalistą.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Adamu
                                to w takim razie jak poznam gdzie stoi wokalista a gdzie znajduje sie akompaniujący mu muzyk na fortepianie czy kontrabasie?, co wtedy z głębią sceny np perkusja przeważnie stoi na końcu za wokalistą.
                                po 1. na koncercie jest nagłośnienie
                                po 2. nigdy nie stałem na scenie pomiędzy muzykami jak grali ;p
                                po 3. muzyki raczej w dolby digital nie nagrywają 8)
                                ale nad czym tu się kłócić skoro fakt faktem wszystko zależy od tego czego każdy oczekuje ;]
                                Było O1 1.6
                                Jest Toledo VR5

                                Komentarz


                                • #17
                                  można wiedzieć o czym wy gadacie? kolega pytał o zwykłe głośniki na tył do octavii, a nie o parametry filharmonii , zdaje się :roll:
                                  Powtarzam do autora wątku -zainwestuj w przód - wygłuszenie, dobre głośniki, jak będzie za mało , daj suba na tył pod wzmaka, a jak jeszcze za mało góry z tyłu, to wtedy dołóż te denne owale, co tak bardzo pragniesz.
                                  A najtańsze rozwiązanie - może nie wygórowane odbiorowo, ale wystarczające na polepszenie tyłu w całym zakresie częstotliwości - w półkę głośniki 6x9 i po temacie.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X